Z życia jednostki

Obrazek użytkownika Czester

Gospodarz Wojciech Krzysztyniak tel. 788898900

W związku ze zmianami w Zarządzie OSP Stare Bielsko , Gospodarzem i osobą do kontaktu w sprawie wynajmu sali jest pan Wojciech Krzysztyniak tel. 788898900.

Obrazek użytkownika Czester

Pożar poddasza w Wapienicy

O 9.25 zostaliśmy alarmowani do palącego się budynku mieszkalnego w Wapienicy przy ul. Rusałki. W działaniach brały udział jednostki PSP z JRG 1 , JRG 2 , OSP Komorowice Śląskie , OSP Lipnik oraz nasza jednostka. Działania zakończono przed południem.

Obrazek użytkownika Czester

Pożar sadzy w kominie

10.04.2014 r o 14.55 zostaliśmy alarmowani do palacej sie sadzy w kominie przy ul. Zapłocie Duże . Działania trwały ponad 2 godziny ze względu na bardzo trudny dostęp..Wspólnie z jednostką PSP z JRG 2 pożar został ugaszony bez strat.

Obrazek użytkownika Czester

Podpalacz zatrzymany

31.03.2014 r ok. 16.25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru beli słomy na Wzgórzach Trzech Lipek. Po dojeździe na miejsce okazało się , że sprawca przetoczył 300 kg belę słomy w okalające wzgórze krzaki i podpalił. Policja zatrzymała go na miejscu zdarzenia na tzw. gorącym uczynku. W dniu 02.04.2014 r odbyła się wizja lokalna we wszystkich miejscach ostatnich pożarów i zatrzymany złożył szczegółowe wyjaśnienia , przyznając się do 30 z nich.

Obrazek użytkownika Czester

Ciąg dalszy podpaleń

W ciągu ostatnich 2 tygodni jednostka OSP Stare Bielsko alarmowana była 16 razy do różnych zdarzeń. Niestety były też akcje , krórych dokonał najprawdopodobniej podpalacz , bawiąc się tragedią ludzi poszkodowanych. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców OSP wprowadziło dyżury strażaków wyjeżdżających do akcji , aby zminimalizować czas wyjazdu do zdarzenia. Wiemy , że Policja prowadzi bardzo intensywne śledztwo i mamy nadzieję , że doprowadzi ono do wykrycia tego chorego człowieka za nim ktoś straci życie.

Obrazek użytkownika Czester

Podpalenia w Starym Bielsku

W ciągu ostatnich trzech dni na terenie naszej dzielnicy doszło do serii podpaleń budynków opuszczonych , budynku gospodarczego oraz składowiska bel siana i gałęzi.Wszystkie zdarzenia miały miejsce w godz. popołudniowych przy ul.Andersa . Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców , zwracamy się z apelem o zwróceniu uwagi na osoby obce , kręcące się w okolicach miejsc gdzie prowadzone są działania straży pożarnej. Wiemy , że Policja prowadzi intensywne śledztwo i mamy nadzieję , że podpalacz zostanie złapany nim dojdzie do jakiejś tragedii. 
 

Obrazek użytkownika Czester

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE OSP STARE BIELSKO ZA 2013 r odbędzie się 29.03.2014 r o godz.16.00 w remizie OSP

Obrazek użytkownika Czester

Walne Zebranie Sprawozdawcze

Zarząd OSP Stare Bielsko zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze , które odbędzie się 17.03.2012 r o godz.16.00

Obrazek użytkownika Czester

Podsumowanie działalności operacyjnej za 2011 rok

Nadszedł czas podumowania naszej działalności operacyjnej za 2011 r . Według statystyki opublikowanej przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej w ub. roku nasza OSP wyjechała 48 razy o zadrzeń podejmując 107 interwencji.  Gasiliśmy 19 pożarów , a 29 razy likwidowaliśmy skutki miejscowych zagrożeń takich jak podtopienia , usuwanie skutków wichur , neutralizacje płynów eksploatacyjnych po wypadkach drogowych.

Obrazek użytkownika Czester

Turniej piłki nożnej MDP - zdjęcia

03.12.2011 r  na hali sportowej przy ul. Filarowej odbył się turniej piłki nożnej dla Młodzierzowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta Bielska Białej organizowany przez Oddział Miejski Związku OSP RP. W turnieju wystartowały zespoły : OSP Hałcnów , OSP Komorowice Śląskie , OSP Komorowice Krakowskie , OSP Lipnik , OSP Straconka oraz nasza drużyna z OSP Stare Bielsko w składzie :

Strony