Podsumowanie działalności operacyjnej za 2011 rok

Obrazek użytkownika Czester

Nadszedł czas podumowania naszej działalności operacyjnej za 2011 r . Według statystyki opublikowanej przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej w ub. roku nasza OSP wyjechała 48 razy o zadrzeń podejmując 107 interwencji.  Gasiliśmy 19 pożarów , a 29 razy likwidowaliśmy skutki miejscowych zagrożeń takich jak podtopienia , usuwanie skutków wichur , neutralizacje płynów eksploatacyjnych po wypadkach drogowych. Jedną z najtrudniejszych akcji ratowniczych i najbardziej traumatyczną było zdarzenie z czerwca , gdzie nasze 2 zastępy działały przy odkopaniu zasypanego 21 letniego człowieka w wykopie na kanalizację. Niestety nie byliśmy  wstanie uratować jego życia , a najgorsze było to , że ta tragedia wydażyła się na oczach jego ojca.
W opublikowanej statystyce nie uwzględniono dowozów wody dla mieszkańców , którym wyschły studnie z powodu długotrwałej suszy . W ub. roku było 12 takich wyjazdów.
                                                                                                               Wyjazdy OSP Miasto Bielsko- Biała
OSP LIPNIK  - 50
OSP STARE BIELSKO - 48
OSP KOMOROWICE ŚLĄSKIE - 45
OSP LESZCZYNY - 41
OSP KOMOROWICE KRAKOWSKIE - 40
OSP KAMIENICA - 34
OSP HAŁCNÓW - 16
OSP STRACONKA - 16
OSP MIKUSZOWICE ŚLĄSKIE - 7
OSP MIKUSZOWICE KRAKOWSKIE - 0
Podsumowując rok pragnę złożyć podziękowania dla strażaków - ratowników , którzy czynnie uczestniczyli w akcjach ratowniczych oraz wszystkich strażaków , którzy ciężko pracowali dla dobra naszej jednostki. Był to ciężki rok ale dla nas bardzo udany. Możemy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w zawodach 3 miejsce  Młodzieżowej Drużyny Pożaniczej , 4 miejsce seniorów , nowy samochód Mercedes , samochód Land Rover , wygrany Turniej Piłki Nożnej MDP oraz pełne wyposżenie naszej sali i kuchni w niezbędny sprzęt. Bez Waszego ogromnego zaangażowania nie było by takich wyników.
Jako Naczelnik chciałbym Wam wszystkim serdecznie w imieniu służby podziękować.