Nowy samochód

Obrazek użytkownika Czester

20 października 2011 r  zapisał się w historii OSP Stare Bielsko jako dzień odbioru fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes Atego. Nigdy wcześniej takie zdarzenie w naszej 125 letniej historii nie miało miejsca. W siedzibie firmy Bocar w Częstochowie dokonano uroczystego przekazania 13 lekkich i średnich  samochodów dla jednostek OSP Województwa Śląskiego. Naszą jednostkę reprezentowali : Prezes Tomasz Dutka , Naczelnik Czesław Jurewicz , Skarbnik Grzegorz Broszczak , Sekretarz Mirosław Graca , Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Łukasz Czernik . Mercedes Atego średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA wyposażny w :
Zbiornik na wodę - 2500 l  + środek pianotwórczy 250 l                                                                                                                                                    
Autopompa o wydajności 2900 l/ min + wysokie ciśnienie 40 atm + szybkie natarcie                                                                                                                    
Maszt oświetleniowy - 2 x 1000 W
Moc - 286 KM
Napęd 4x4
pozostały sprzęt który był naszą własnością został zamontowany w firmie Bocar zgodnie z wymaganiami dla średniego samochodu GBA pierwszego wyjazdu. W dniu 08.11.2011 r Komenda Wojewódzka PSP przydzieliła nam kryptonim SF 338 s 22 i samochód został wprowadzony na podział bojowy w celu zabezpieczenia miasta Bielska Białej. 
Wartość samochodu  - 588600 zł
Środki na zakup samochodu pochodziły z Urzędu Miasta Bielska Białej , Marszałka Województwa Śląskiego , Związku Wojewódzkiego OSP RP w Katowicach z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 
Otrzymany nowy samochód to wielkie wyróżnienie dla naszej OSP i jednocześnie nagroda za poświęcenie i pomoc potrzebującym. W ciągu ostatnich 5 lat wyjeżdżaliśmy 155 razy do wszelkiego rodzaju zagrożeń mając do dyspozycji 2 samochody GBA z 1976 i 1981 roku. Ilość wyjazdów świadczy o mobilności operacyjnej jednostki OSP Stare Bielsko . Warto nadmienić że  jest to 3 wynik spośród wszystkich jednostek OSP z terenu miasta Bielska Białej. Statystykę można zobaczyć na nazej stronie w temacie Zabezpieczenie miasta Bielsko Biała
Za tak wielkie wyróżnienie dziękujemy wszystkim , którzy pomgli nam w realizacji tego zadania , obiecując jednocześnie , że zawsze będziemy gotowi do pomocy potrzebującym.